FAQ – Najczęstsze pytania

 

1. Czy udzielamy gwarancji na wykonane prace?
Na zrealizowane działania, udzielamy gwarancji od 7 dni do 12 miesięcy, w zależności od zakresu prac. Na nowe podzespoły, udzielana jest gwarancja producenta (zazwyczaj 24 miesiące).

2. Ile trwa diagnoza?
Diagnoza usterki trwa zazwyczaj 1-2 dni, jednak staramy się aby już kolejnego dnia, otrzymali Państwo informację zwrotną.

3. Ile trwa naprawa?
Czas naprawy uzależniony jest od wielu czynników. Przy standardowych pracach, takich jak reinstalacje systemów operacyjnych z zachowaniem danych klienta, staramy się nie przekraczać 3 dni. W przypadku gdy niezbędne jest zamówienie części, czas naprawy wydłużony jest o czas realizacji zamówienia. Czas trwania naprawy oraz wycena podawana podczas przyjęcia sprzętu jest szacunkowa i może się wydłużyć po wykonaniu diagnozy lub wstępnych prac. Serwis poinformuje klienta o kosztach i wykona prace jedynie po akceptacji przez klienta.

4. Czy moje dane są bezpieczne?
Kierując się profesjonalnym podejściem do powierzonej pracy, a także wieloletnim doświadczeniem w zakresie ochrony danych osobowych, zapewniamy poufność powierzonych danych oraz gwarantujemy, że nikt poza nami, nie będzie miał do nich dostępu, a także nie zostaną one skopiowane lub otwarte, jeśli zakres zleconych prac tego nie wymaga.

5. Czy wystawiamy faktury VAT?
Tak, na życzenie klienta.

6. Czy skupujemy używany sprzęt?
Rozpatrujemy takie oferty indywidualnie.

7. W jaki sposób realizowana jest pomoc zdalna?
Głównym narzędziem, jakie wykorzystujemy do pomocy zdalnej jest program TeamViewer, którego wykorzystanie przez Państwa, jest bezpłatne. Jedyny koszt jaki Państwo ponosicie, to czas pracy naszego technika-serwisanta. Połączenie zdalne jest zabezpieczone i odbywa się tylko po zaakceptowaniu go przez Państwa.
Dodatkowo, staramy się rozwiązywać Państwa problemy już na etapie rozmowy telefonicznej, kontaktu mailowego czy za pośrednictwem komunikatora Skype.

8. W jaki sposób mogę zapłacić za usługę?
Oferujemy kilka sposobów płatności:
– gotówka po realizacji zlecenia (przy odbiorze sprzętu, po wykonaniu usługi)
– przedpłata na konto bankowe (nr konta znajdziecie Państwo w zakładce Kontakt)
– pobranie (w przypadku realizacji naprawy drogą wysyłkową za pośrednictwem kuriera)
– bezpieczne płatności elektroniczne (wysyłamy do Państwa link do systemu Dotpay)
– dla naszych stałych klientów, oferujemy płatność odroczoną (max 7 dni)

9. Jak mogę dostarczyć/odebrać sprzęt do/z serwisu?
Jesteśmy dostępni w dwóch warszawskich lokalizacjach, które znajdą Państwo w zakładce Kontakt. Wymagane jest wcześniejsze umówienie się telefonicznie, ponieważ oferujemy również osobisty odbiór sprzętu od Państwa i czasem nie ma nas w biurze.

10. Jak mogę wysłać sprzęt do serwisu i jaki jest koszt wysyłki?
Wysyłkę mogą Państwo zrealizować za pośrednictwem firmy kurierskiej np na platformie tanikurier.com. Jeśli mamy odesłać sprzęt do Państwa, doliczamy 30 pln za ubezpieczoną pobraniową przesyłkę kurierską.

11. Co jeśli nie uda się naprawić sprzętu?
Nie ponoszą wtedy Państwo żadnych kosztów (w tym kosztów diagnozy). Jedynie w przypadku naprawy wysyłkowej, policzymy 20 pln za przesyłkę.

12. Zalałem/am komputer – co zrobić?
– odłączyć od zasilania
– jeśli to możliwe, wyjąć baterie
– nie próbować suszyć na własną rękę
– skontaktować się z serwisem

14. A co to Wy mnie tutaj nakleiliście?!
Na każdy serwisowany przez nas komputer, naklejamy w dyskretnym miejscu firmową naklejkę. Będą mieli Państwo namiary na nas zawsze wtedy, gdy z komputerem, stanie się coś złego.

 

13. Co jeśli nie odbiorę sprzętu z naprawy?
W przypadku braku odbioru sprzętu z naprawy przez klienta przez 30 dni od dnia poinformowania o zakończeniu naprawy, naliczona zostanie opłata 5PLN za każdy kolejny dzień magazynowania sprzętu. W przypadku gdy magazynowanie przekroczy okres 3 miesięcy, przyjmujemy iż Klient z własnej woli wyzbył się własności sprzętu jako rzeczy ruchomej, poprzez jej porzucenie w rozumieniu art. 181 Kodeksu cywilnego. Własność porzuconego sprzętu (niczyjej rzeczy ruchomej), na podstawie art. 181 Kodeksu cywilnego, nabywa przez jego objęcie w posiadanie samoistne MXData Service (MXData Grzegorz Dobromiński).

14. Co z uszkodzonymi częściami, których wymiana została zlecona?
Klient zgadza się, aby zużyte/zniszczone części, poddane zostały recyclingowi, chyba że zdecyduje inaczej w chwili zlecenia naprawy.

15. Instalacja oprogramowania, systemu operacyjnego
Klient zobowiązany jest dostarczyć oryginalne oprogramowanie wraz z licencją. Serwis nie instaluje oprogramowania na które klient nie posiada licencji (nielegalnego).

16. Dlaczego naprawa u klienta jest droższa niż naprawa w serwisie?
W serwisie, pracujemy jednocześnie nad kilkoma zleceniami. Jeśli wykonujemy prace u Państwa, koszt takiego zlecenia jest wyższy, ponieważ poświęcamy czas wyłącznie Państwu.

17. Czy mogę wypożyczyć laptopa zastępczego na czas naprawy?
Tak, jeśli tylko sprzęt zastępczy jest dostępny, udostępnimy go Państwu na czas naprawy. W zależności od zlecenia, wypożyczamy go bezpłatnie lub za opłatą 10pln/dzień.