Czyszczenie komputera

 

Dlaczego mój komputer wolno działa?

Przyczyn może być wiele. Komputery mające kilka lat, należy potraktować kompleksowo, dokonując czyszczenia zarówno fizycznego, rozkładając sprzęt i usuwając zanieczyszczenia, jak też wykonać optymalizację komputera pod kątem systemu operacyjnego.

 

Oferujemy czyszczenie laptopa już od 100 PLN

 

Kom: 608 433 251  

Tel: 22 515 85 35 

mail: biuro@mxdata.pl  

 

 

Co możemy zrobić?

Optymalizacja windows:

  1. Usuwanie wirusów – pracując na komputerze, jesteśmy narażeni na różnego rodzaju złośliwe oprogramowanie. Wykorzystując specjalistyczne narzędzia (skanery antywirusowe, antymalware oraz inne bardziej precyzyjne aplikacje) jesteśmy w stanie usunąć większość nieporządanych gości z naszego komputera.
  2. Czyszczenie rejestru systemowego – na tym polu działania, możemy wykonać szereg czynności mających bezpośredni wpływ na szybkość działania komputera. Rejestr jest przestrzenią w systemie, w której odkłada się bardzo dużo informacji o obecnych ale także usuniętych już aplikacjach. Czyszczenie rejestru może również rozwiązać wiele drobniejszych problemów.
  3. Aktualizacja systemu operacyjnego – przeprowadzając działania aktualizacyjne, instalujemy wiele poprawek do systemu mających na celu poprawę bezpieczeństwa a także bezpośrednio wpływających na działanie Windowsa. W ten sposób możemy uniknąć wielu błędów w działaniu systemu operacyjnego.
  4. Usuwanie niepotrzebnych aplikacji – często na komputerze mamy zainstalowane aplikacje których już dawno nie używamy. Programy takie często wykonują pewne działania w tle i procesy takie potrafią znacząco wpływać na wydajność komputera

 

 

Czyszczenie komputera fizycznie:

  1. Usunięcie kurzu – komputer który nie był otwierany przez dłuższy czas, zbiera dużo kurzu i zarówno dla sprzętu jak i naszego zdrowia, powinniśmy okresowo pozbyć się tego typu zanieczyszczeń. Dotyczy to zwłaszcza elementów układu chłodzenia takich jak wiatraki.
  2. Sprawdzenie kondycji wentylatorów – są to elementy które z czasem się zużywają i wymagają wymiany. Ich wymiana jest łatwa i tania, a często przynosi efekty w postaci lepszego chłodzenia (lepsza stabilność komputera dzięki niższej temperaturze) oraz niższego hałasu z samego komputera.
  3. Konserwacja układu chłodzenia – zdemontowanie i czyszczenie układu chłodzenia (łącznie z procesorem i innymi chłodzonymi układami) oraz wymiana pasty termoprzewodzącej zapewnia dłuższe życie podzespołów komputerowych oraz pozwala uniknąć niestabilności działania sprzętu

 

Czyszczenie komputera, optymalizacja windows i usuwanie wirusów, zapewnią prawidłową pracę sprzętu, wydłużą jego cykl życia oraz zapewnią przyspieszenie działania komputera – wykonuj je cyklicznie! 🙂